| Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny | startuj z nami
                personalizuj   (?)  
przejdź do strony głównej miasta Chojnów
2018-07-10 19:15Żłobek Miejski w Chojnowie
UWAGA RODZICE Sierpień 2018 "drzwi otwarte" dla nowych dzieci.Żłobek organizuje okres adaptacyjny dla nowych dzieci, przyjętych na pobyt od września 2018r. umożliwiający zapoznanie się dzieci z nowym dla nich otoczeniem Żłobka oraz z opiekunkami.

Zapraszamy rodziców z dziećmi w dniach :

13, 14, 16, 20 sierpnia w godzinach : od 16.30 do 17.30

oraz

21, 22, 23, 27 sierpnia w godzinach : od 16.30 do 18.00

Należy zabrać ze sobą niezbędne akcesoria dla dzieci tj. butelka, smoczek, pieluszka oraz obuwie zmienne zarówno dla dziecka jak i dla rodzica.Ewentualne pytania proszę kierować do Dyrektora Żłobka (tel. na stronie internetowej Żłobka).


Dyrektor Żłobka :)
zobacz więcej...
2018-07-10 15:54Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Warto przeczytać w lipcu! Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Clive Cussler, Justin Scott - „Snajper”; James Hamblin – „Gdyby nasze ciało potrafiło mówić : podręcznik użytkownika”; Jacek Komuda – „Jaksa”; Heather Morris – „Tatuażysta z Auschwitz”; Qing Li - “Shinrin - Yoku : sztuka i teoria kąpieli leśnych”
oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emily Bone – „Skąd się bierze jedzenie?”; Barbara Gawryluk - „Junior : opiekun osób starszych” ; Barbara Gawryluk – „Czart : pies lawinowy”; Rosie Hore – „Jak to powiedzieć?”; James Maclaine – „Cały ten świat”; Tomasz Samojlik – „Ambaras”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
zobacz więcej...
2018-07-10 15:35Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
IBUK Libra: czytelnia czynna całą dobę! Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl przez kilkadziesiąt dolnośląskich bibliotek publicznych.
Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. Czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymują indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków.
W edycji 2018 roku czytelnicy mają dostęp do ponad 2200 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące literaturę z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, jak również wiele tytułów dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.
Więcej informacji na naszej stronie - w zakładce IBUK Libra:
zobacz więcej...
2018-07-09 13:34Promocja
Dzieci z Ukrainy z wizytą w Chojnowie
Dziś w naszym mieście gościliśmy dzieci z Ukrainy, które w Polsce są od 25 czerwca. Zwiedzając Dolny Śląsk, odwiedziły również nasze miasto. Wizytę rozpoczęły od Urzędu Miejskiego, gdzie zostały przywitane przez burmistrza Jana Serkiesa. Następnie udały się do Muzeum Regionalnego, tam wysłuchały historii zamku piastowskiego i licznych ciekawostek z nim związanych. Kolejnym punktem był Basen Miejski. Dzieci zachwycone wodnym szaleństwem świetnie się bawiły. Po obiedzie w Domu Schrama jadą dalej, by tam poznawać kolejne ciekawe miejsca naszego województwa.

zobacz więcej...
2018-07-09 10:36MOKSiR Chojnów
PODLEWANIE BOISK - INFORMACJA W związku z pytaniami o podlewanie przez MOKSiR obu płyt boisk przy ul. Małachowskiego informujemy, że odbywa się ono z wykorzystaniem własnych, wybudowanych tylko na te potrzeby studni i w żaden sposób nie uszczupla to zasobów miejskiej sieci wodociągowej.
zobacz więcej...
2018-07-06 16:38MOKSiR Chojnów
Wakacje z MOKSiR :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wakacyjnych zajęć dla dzieci.
zobacz więcej...
2018-07-06 15:23Zamówienia Publiczne
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Chojnowie Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Chojnowie
zobacz więcej...
2018-07-06 12:55Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku
zobacz więcej...
2018-07-06 11:24Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Święto taty 15 czerwca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” w Miejskim Żłobku „Słoneczko”. Tematem naszych zajęć było zbliżające się święto „Dzień Ojca”, obchodzone 23 czerwca. Z maluszkami przywitaliśmy się piosenką „Wszyscy są, witam was”. Po wysłuchaniu opowiadania „Kochany tatuś” Agnieszki Frączek dzieci z grupy Tygryski wykonały laurki dla swoich tatusiów. Piękne czerwone serca z napisem „Kocham Cię Tatusiu” to przecież najwspanialszy prezent od córeczki czy syneczka. Na pożegnanie bawiliśmy się w znane zabawy, m.in. „Dziwne plamy” oraz „Pieczemy babki z ciasta”.
zobacz więcej...
2018-07-06 09:39Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie
Bardzo kolorowa wystawa Od 9 czerwca w Galerii Młodych zrobiło się niezwykle kolorowo, a to za sprawą kolejnej wystawy. Znalazły się na niej prace plastyczne uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Nie jest to pierwsza prezentacja szkoły w bibliotece. W roku 2010 na wystawie „Trójka zaprasza” można było obejrzeć prace dzieci z młodszych klas.
Na wernisażu 13 czerwca dyrektor SP 3 Mariusz Szklarz przybliżył zaproszonym gościom historię dwóch szkolnych galerii: „Na Piętrze” i „Świat wyobraźni”.
Szkolne tradycje plastyczne są bogate, w Galerii Młodych można zobaczyć tylko cząstkę talentów, nad którymi czuwają nauczyciele - Grażyna Klucznik i Patrycja Olejnik. Wystawione prace to przede wszystkim próby kubistyczne i impresjonistyczne, bardzo kolorowe, co ma odzwierciedlenie w tytule wystawy ”W krainie kolorów”.
Na wernisażu byli obecni także młodzi artyści, którym serdecznie gratulujemy! Do końca lipca ich prace będą upiększały hol biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
zobacz więcej...
polecane zdjęcia
polecane filmy
serwis przygotowany przez MEDIART © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie w CMS | Polityka prywatności | Reklama
t: 0.0013558864593506